Forum Discuţii juridice Executare silită extras de cont la executarea silita
Discuție deschisă în Executare silită

extras de cont la executarea silita

in conditiile in care exista instituita poprirea executorului judecatoresc i se pot elibera extrase de cont de catre banca? care este temeiul legal?
mentionez faptul ca poprirea nu a fost validata de catre instanta, iar dupa data instituirii popririi s-au eliberat sume de bani debitorului urmarit doarece acesta detinea o hotarare judecatoreasca de suspendare a executarii silite.
multumesc de ajutor
Se pot elibera extrase.
Daca exista hotarare de suspendare, tertul poprit trebuie sa o respecte