avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am și eu o întrebare vecina de sub mine vrea sa ma ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am și eu o întrebare vecina de sub mine vrea sa ma dea in judecată ...

Am și eu o întrebare vecina de sub mine vrea sa ma dea in judecată pentru ca copilul meu face gălăgie spuneți-mi va rog la ce sa ma aștept
Cel mai recent răspuns: DlGoe , utilizator 05:15, 16 Februarie 2022
Ce înseamă gălăgie?
Ce face?
Ultima modificare: Vineri, 11 Februarie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asteptati sa va dea in judecata, poate daca nu mai faceti galagie cum se intampla acum, nu va mai da.
Copilul e normal sa planga sa strige, sa scape jucarii, etc etc, dar e normal si ca vecinii sa aiba liniste, asa ca se prea poate sa fiti obligati sa izolati.
Asteptati sa va dea in judecata
Reclamantul,conform disp in vigoare detine obligatia legala sa probeze acuzele
Greu de crezut ca vecina detine document legal in acest sens
Înregistrările audio de aceasta natura pot constitui mijloc de proba intr-un eventual proces civil? Mulțumesc.

ynocentta a scris:

Asteptati sa va dea in judecata
Reclamantul,conform disp in vigoare detine obligatia legala sa probeze acuzele
Greu de crezut ca vecina detine document legal in acest sens

Am un copil de 4 ani acest copil fiind la grădiniță și seara uneori mai tropăie sau fuge prin casa dar chestia e că eu am fost sa vb cu vecina in cauză și mi-a spus clar că ea nu suporta nici cînd ne suna alarma dimineață nici cînd mergem din discuția ei mi-a spus că a stat și internata are ceva pe creier

Alte discuții în legătură

Problema cu vecinii oana codescu oana codescu Buna ziua, Vecinii de sub mine mi-au facut reclamatie la politie ca ii deranjaza copilul ca alearga prin casa, politia mi-a lasat o instintare in usa, cu ... (vezi toată discuția)
Vecini gălăgioși, copii care aleargă prin casă. de aproximativ ... NicolTudor NicolTudor Vecini gălăgioși, copii care aleargă prin casă. De aproximativ 2 ani, am o problema cu vecinul de deasupra mea, care are 2 copii. În fiecare zi fac ... (vezi toată discuția)
Sfat juridic pentru vecini galagiosi ZCosmin ZCosmin Buna ziua, Am o problema cu vecini galagiosi si caut sfaturi, daca legea se aplica si pentru ei la fel cum se aplica si pentru mine si daca e posibil sa ... (vezi toată discuția)