Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am și eu o întrebare vecina de sub mine vrea sa ma ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am și eu o întrebare vecina de sub mine vrea sa ma dea in judecată ...

Am și eu o întrebare vecina de sub mine vrea sa ma dea in judecată pentru ca copilul meu face gălăgie spuneți-mi va rog la ce sa ma aștept
Ce înseamă gălăgie?
Ce face?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Asteptati sa va dea in judecata, poate daca nu mai faceti galagie cum se intampla acum, nu va mai da.
Copilul e normal sa planga sa strige, sa scape jucarii, etc etc, dar e normal si ca vecinii sa aiba liniste, asa ca se prea poate sa fiti obligati sa izolati.
Asteptati sa va dea in judecata
Reclamantul,conform disp in vigoare detine obligatia legala sa probeze acuzele
Greu de crezut ca vecina detine document legal in acest sens
Înregistrările audio de aceasta natura pot constitui mijloc de proba intr-un eventual proces civil? Mulțumesc.

ynocentta a scris:

Asteptati sa va dea in judecata
Reclamantul,conform disp in vigoare detine obligatia legala sa probeze acuzele
Greu de crezut ca vecina detine document legal in acest sens

Am un copil de 4 ani acest copil fiind la grădiniță și seara uneori mai tropăie sau fuge prin casa dar chestia e că eu am fost sa vb cu vecina in cauză și mi-a spus clar că ea nu suporta nici cînd ne suna alarma dimineață nici cînd mergem din discuția ei mi-a spus că a stat și internata are ceva pe creier