avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, m-am pensionat partial anticipat si sunt ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, m-am pensionat partial anticipat si sunt acționar ...

Bună ziua, m-am pensionat partial anticipat si sunt acționar impreuna cu sotul meu la un SRL pot sa-mi desfasoar activitatea la firma si să iau dividende. Vă mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Bună ziua, m-am pensionat partial anticipat si sunt acționar ... 21mai1964 21mai1964 Bună ziua, m-am pensionat partial anticipat si sunt acționar impreuna cu sotul meu la un SRL pot sa-mi desfășor activitatea in continuare si sa iau ... (vezi toată discuția)
Bună ziua,m-am pensionat partial anticipat si sunt acționar ... 21mai1964 21mai1964 Bună ziua,m-am pensionat partial anticipat si sunt acționar impreuna cu sotul la un SRL,pot sa lucrez in continuare si sa iau dividende?Vă mulțumesc.. (vezi toată discuția)
Pensie anticipata/ impozit venit din dividende FLORENTINA-A FLORENTINA-A Sunt unic asociat la un SRL cu 1 angajat ( eu ) . Intentionez sa ma pensionez anticipat pana la sfarsitul anului. As vrea sa stiu, va rog, daca firma va putea ... (vezi toată discuția)