Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pentru contestarea amenzii date de Dsp Ilfov, carei ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pentru contestarea amenzii date de Dsp Ilfov, carei judecatorii ...

Pentru contestarea amenzii date de Dsp Ilfov, carei judecatorii te adresezi?
Plângerea se depune la judecătoria în a cărei circumscripție a fost săvârșită contravenția.
Buna seara!
Instanta competenta este judecatoria in circumscriptia careia are DSP Ilfov sediul.
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru procesele-verbale emise de DSP Ilfov, competenta pentru solutionarea contestatiei apartine Judecatoriei Sector 1 Bucuresti.
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat
Buna ziua. Inteleg ca, odata cu depunerea contesatiei impotriva amenzii date de DSP Ilfov, se suspenda executarea amenzii. In cazul in care solutionarea NU va fi una pozitiva, va mai fi posibila plata a jumatate din minim? Am primit amenda de 3000 Ron, cu posibilitate de plata in 15 zile jum din minim, adica 1000 Ron. O sa contest procesul verbal!!! Dar nu imi dau seama daca in cazul in care statul nu va fi in favoarea mea, voi mai avea posibilitatea sa platesc jumatate sau se va aplica amenda intreaga de 3000 ron? Va rog ajutati-ma, nu am experienta amenzilor,,, sunt un bun cetatean, pe care pe zi ce trece simt ca acest stat nu il merita ....
NataliaR, utilizator