Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu cat sar ...

Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu cat sar mari de la 1 martie
Ținând cont de faptul că, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică, în 2021, rata inflației a fost de 5,1%, cuantumul ISR se va majora automat din martie cu aceeași valoare, urmând să se majoreze de la 500 de lei, cât este acum, la 525,5 lei.

Indemnizația de handicap accentuat va crește de la 375 lei la 394 lei.