avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu cat sar ...

Buna ziua eu iau 375 ajutor de handicap de exemplu cu cat sar mari de la 1 martie
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 17:31, 24 Februarie 2022
Ținând cont de faptul că, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică, în 2021, rata inflației a fost de 5,1%, cuantumul ISR se va majora automat din martie cu aceeași valoare, urmând să se majoreze de la 500 de lei, cât este acum, la 525,5 lei.

Indemnizația de handicap accentuat va crește de la 375 lei la 394 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cit vor primi persoanele cu handicap accentuat, în februarie ... Că-mi camis Că-mi camis Cit vor primi persoanele u handicap accentuat, în februarie 2023? Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua că va fii indemnizația de handicap de la in 1 martie ... Adrian@adița Adrian@adița Buna ziua că va fii indemnizația de handicap de la in 1 martie eu iau 450 (vezi toată discuția)
stimulentul de insertie nu trebuia sa se majoreze in ... Laurm Laurm buna ziua Stimulentul de insertie nu trebuia sa se majoreze in 2023, ca de altfel anual cu rata inflatiei? atat cel acordat pana la 2 ani(1500ron) cat si ... (vezi toată discuția)