Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, La divort fiica mea poate fi acceptata ca ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, La divort fiica mea poate fi acceptata ca martor? ...

Buna seara,
La divort fiica mea poate fi acceptata ca martor? Ea e singura persoana care stie toate cate s-au intamplat intre mine si sotul meu.
Nu am nici un vecin care sa vina ca martor?
Fiica mea are 23 de ani.
Nu.
Nici una din rudele mele nu prea veneau pe la noi, din cauza ca sotul meu era violent si consuma alcool.
Cum pot dovedi oare atunci faptul ca divortul e din vina lui exclusiv?
Nu ati povestit nimanui, nici unei colege?
Martorul poate povesti si ce a auzit, nu neaparat ce a vazut.
Nu va intelegeti pt un divort prin acord?
Sunt instante care spun direct sa nu se vina cu martori care au auzit din povestiri, ci care au văzut.
Asta este strict legal.

Avocatii se ocupa de instrumentarea cazurilor atunci când concep divortul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
De ce nu vreți să divorțați din culpă comună, că așa nu vă mai trebuie martori, și cauza se soluționează rapid`?

Copii nu pot fi martori la divorțul părinților lor.
Dapix, utilizator