avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Transfer bani de la firma in cont personal
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Transfer bani de la firma in cont personal

Buna ziua
Sint o profesie liberală si as dori sa stiu daca banii din contul firmei pot fi transferati prin op bancar intr.un cont personal. Practic ei ai fost declarati la fisc in momentul in care au intrat in cont.Nu e acelasi lucru ca si cum i.as ridica numerar de la banca?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Cum se pot incasa cel mai sigur bani intr-o vanzare de teren? liana1963 liana1963 As dori sa stiu care este cel mai sigur mod de a incasa pretul unui teren vindut ( deci relativ o suma mare de bani) ,asa incit sa poata fi semnat actul de ... (vezi toată discuția)
Restituire aport personal SimionChis SimionChis Buna ziua, am facut ceva plati prin transfer bancar catre cateva persoane fizice. Firma este un srl -prestari servicii - ( markering, turism , targuri si ... (vezi toată discuția)
Incasare persoana fizica Friky Friky Buna ziua, Ce se intampla daca am emis o factura si in locul contului societatii a fost trecut contul unei persoane fizice?Banii au fost incasati.Nu au ... (vezi toată discuția)