Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Născuta 1963 la ce vârsta se poate își la pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Născuta 1963 la ce vârsta se poate își la pensie cu adev. ...

Născuta 1963 la ce vârsta se poate își la pensie cu adev. Zona defavorizata (1963 09 16)
Septembrie 1963 Martie 2026 62/6 33/4
Potrivit anexei 5, pensie anticipata partiala fara penalizare la implinirea varstei de 60 a ni si 6 luni, daca indepliniti si conditia de stagiu complet de cotizare de 33 ani si 4 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).