Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Bună seara!Am o casa în construcții, în 2023 ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Bună seara!Am o casa în construcții, în 2023 expira autorizatia ...

Bună seara!Am o casa în construcții, în 2023 expira autorizatia de construcție. Dacă nu e făcută recepția lucrării trebuie sa plătesc impozit la primărie?

Puteti solicita prelungirea autorizatiei de construire. Sau daca nu aveti posibilitate financiara sa finalizati constructia, atunci faceti un proces-verbal de receptie partiala. Si in cazul asta trebuie declarat la primarie si platit impozit.