Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Productia de orteze si proteze veterinare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Productia de orteze si proteze veterinare

Buna!
Exista ceva norme/legi legate de productia de orteze si proteze medicale pentru uz veterinar? (daca trebuie sa obtii avize de undeva, daca trebuie sa respecti ceva criterii etc.)
Am reusit sa gasesc doar conditii pentru acreditarea furnizorilor cu atelier pt casa de sanatate, dar cum in cazul acesta este vorba de uz veterinar, nu cred ca este relevant. Multumesc anticipat!
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]