avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere online declaratia unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere online declaratia unica

Poate cineva sa-mi spuna cum pot depune online declaratia unica? Mi-am facut cont pe site la Anaf, dar nu stiu unde se completeaza. Trebuie sa downloadez formularul sau pot undeva sa-l completez online? Am gasit pe site ca trebuie sa completez formularul pdf inteligent si sa-l validez, dar nu-l gasesc
Ultima modificare: Marți, 22 Martie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: roman.chereji , utilizator 14:18, 22 Martie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Descarcati aici formularul [ link extern ]

il completati , il validati apoi il incarcati aici : [ link extern ] /

cu user si parola pe care le-ati primit cand v-ati facut cont pe SPV la ANAF.
Multumesc pentru ajutor. Stiti cumva care este procedura pentru a infiinta o editura?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transmitere electronic declaratii 100.300.301.710 anamariacelik anamariacelik cum se transmit electronic declaratiile L100;300;301;710 incarcate in programul distribuit de ANAF? va multumesc pentru ajutor (vezi toată discuția)
Plata cass online. IrinaFloyd IrinaFloyd Buna ziua. Sotul meu inregistreaza venituri fiscalizate si ar dori sa plătească CAS online. Care este procedura? Este posibil in baza declaratiei unice sa se ... (vezi toată discuția)
D101 mirelanicola.72 mirelanicola.72 Buna ziua! am descarcat de pe ANAF, formularul 101 aferent anului 2012, l-am completat si validat dar...surpriza: programul inteligent nu-mi ataseaza fisierul ... (vezi toată discuția)