avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua, Stie cineva daca a fost abrogata ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua, Stie cineva daca a fost abrogata ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ ...

Buna ziua,
Stie cineva daca a fost abrogata ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 129 din 15 decembrie 2021? Daca da, la ce data?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 16:12, 6 Aprilie 2022
Buna ziua!

OUG nr. 129/2021 privind implementarea formularului digital de intrare în România a fost abrogata prin OUG nr. 22/2022.
Multumesc!
Am primit un proces verbal de constatare emis in 17.03.2022, am vazut ca OUG nr. 22/2022 a fost publicata in 11.03.2022.
Procesul verbal nu devine nul in acest caz?
Trebuie sa formulați plângere contravențională
Procesul-verbal nu este nul de drept, chiar daca este inctocmit dupa aceasta data. Trebuie sa formulati plangere contraventionala si sa invocati acest motiv.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Bună ziua , am primit o înștiințare de la primărie , să ... ????.Mihai ????.Mihai Bună ziua , am primit o înștiințare de la primărie , să mă prezint in termen de 15 zile sa achit o amendă de la DSP ( 3000 lei) pentru că nu am ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! cum mă sfătuiți să procedez la primirea unui ... Pricope Adriana Pricope Adriana Bună ziua! Cum mă sfătuiți să procedez la primirea unui plic care, mă înștiințează că, pe data de 23 februarie 2022 (în baza unui proces ... (vezi toată discuția)
Buna seara va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. am trimis ... LucianG10 LucianG10 Buna seara Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Am trimis o plangere contraventionala in legatura cu o amenda primita pt necompletarea PLF ului si am ... (vezi toată discuția)