Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua, Stie cineva daca a fost abrogata ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua, Stie cineva daca a fost abrogata ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ ...

Buna ziua,
Stie cineva daca a fost abrogata ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 129 din 15 decembrie 2021? Daca da, la ce data?
Multumesc!
Buna ziua!

OUG nr. 129/2021 privind implementarea formularului digital de intrare în România a fost abrogata prin OUG nr. 22/2022.
Multumesc!
Am primit un proces verbal de constatare emis in 17.03.2022, am vazut ca OUG nr. 22/2022 a fost publicata in 11.03.2022.
Procesul verbal nu devine nul in acest caz?
Trebuie sa formulați plângere contravențională
Procesul-verbal nu este nul de drept, chiar daca este inctocmit dupa aceasta data. Trebuie sa formulati plangere contraventionala si sa invocati acest motiv.
Multumesc!