avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cod IBAN Trezorerie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cod IBAN Trezorerie

Am rezolvat.

Buna ziua. Sunt la inceput si mi-am deschis un PFA. Apartin de ANAF Jibou.

Am gasit aceasta lista de coduri IBAN apartinand Trezoreriei Jibou.
[ link extern ]

Eu ma incadrez la categoria: "Impozit pe venituri obtinute din activitati independente".

Presupun ca acesta e contul. E posibil sa fie totusi o alta lista sau ceva de genul acesta? Ma gandesc ca nu e cazul.

Multumesc. O zi frumoasa.
Ultima modificare: Marți, 5 Aprilie 2022
Ionatan Roman, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ionatan Roman , utilizator 11:54, 6 Aprilie 2022
Trebuie sa depuneti declaratia unica, iar platile se fac la Bugetul statului, contul este deschis la orice trezorerie si contine 5503xxxxxxxxx.. Contul pentru trezorerie Jibou RO48TREZ5645503XXXXXXXXX .
Am gasit IBAN-ul in SPV. Aparent nu stiam ca se poate plati direct de acolo. Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata retineri salariale din ianuarie 2018 Apostol Pacuta Apostol Pacuta Buna ziua, as dori sa stiu daca cu ianuarie 2018, plata CAS, CASS si impozit pe veniturile din salarii precum si plata asiguratorie de 2,25% datorata de ... (vezi toată discuția)
Plata impozit venit prin virament bancar... in cont unic (5504)? cecene cecene Buna ziua, Pana acum, plateam impozitele frumos la ghiseu, dar anul acesta am zis gata... hai sa platesc prin virament bancar. Declaratia unica am ... (vezi toată discuția)
Modalitate de completare a ordinului de plata a contributiilor sociale de la 1 iulie 2012 pentru pfa, ii, if si pf  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [b]Formatul electronic al formularului \"Ordin de plata pentru Trezoreria Statului\" (OPT) se genereaza prin folosirea programului de asistenta pus la ... (vezi toată discuția)