Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună seara, în cazul în care mă vaccinez cu doza 3 ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună seara, în cazul în care mă vaccinez cu doza 3 după ...

Bună seara, în cazul în care mă vaccinez cu doza 3 după ridicarea stării de alertă, se mai acordă o zi liberă?Mulțumesc!
Da. Nu are legatura cu starea de alerta.
Articolul 21^1
(1) Persoanele care se vaccinează împotriva COVID-19 beneficiază, la cerere, de următoarele drepturi:
a) câte o zi liberă plătită, care nu se include în durata concediului de odihnă, pentru fiecare doză de vaccin efectuată, în cazul angajaților din sistemul public și privat;
[ link extern ]