Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am cumparat impreuna cu sotia in 2017 nuda ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am cumparat impreuna cu sotia in 2017 nuda proprietate ...

Buna ziua.
Am cumparat impreuna cu sotia in 2017 nuda proprietate a unei case si teren amferent cu uzufruct viager in favoarea fostului proprietar.
La scurt timp am divortat. Intre noi inca nu sa facut partajul de bunuri.
Intrebarea mea este daca pot sa vand partea mea de nuda proprietate fara acordul fostei sotii. Sentinta de divort este definitiva.
Multumesc.
Nu puteți.
asteptati sa moara uzufructuarul ca acum nu aveti cine stie ce valoare, apoi faceti partajul cu fosta.
gi-jane2, moderator