Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit o înștiințare de la o firmă de colectare ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit o înștiințare de la o firmă de colectare înființată ...

Am primit o înștiințare de la o firmă de colectare înființată acum câteva luni, AXFINA ROMANIA SRL, cum că aș avea la ei o datorie de peste 3000 de euro!Ei cică ar fi reprezentanți ai DDM INVEST III AG.Am căutat informații pe site-ul ANPC și am aflat că acești DDM.....sunt reprezentați în România de o altă firmă, DDM Debt Colect, nu de Axfina SRL!Mă rog, mizerii și cămătărie cu protecție de sus, presupun!Acești DDM.... au fost reprezentați și de Asset Portofolio Servicing SRL la un moment dat.Eu am achitat către cei din urmă niște bani, nu puțini, vreo 2000 și mai bine de euro pentru același contract cesionat.Am solicitat informații de la Asset Portofolio dar se prevalează de cele 30 de zile pentru răspuns.Cei de la Axfina au fixat termen 18.04.2022 pentru plata așa -zisei datorii către ei!Ce fac acum?
Cei de la Axfina au fixat termen 18.04.2022 pentru plata așa -zisei datorii către ei!Ce fac acum?

Cum adica ",,au fixat termen 18.04.2022 pentru plata așa -zisei datorii către ei"?
Stati in expectativa si vedeti cum decurge litigiul?
Bună ziua! Oare aveți cumva un nr de contact de la Afxina? Nu găsesc nicăieri un nr de contact. Mulțumesc
Numarul de telefon este 0217965610.
Va mulțumesc mult

Sveti a scris:

Numarul de telefon este 0217965610.

Axfina care spune ca am o creanță la Unicredit banca la care eu nu dețin nici un credit