Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat cu 2 contracte la acelasi angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat cu 2 contracte la acelasi angajator

Buna ziua,

As vrea sa angajez un om care sa aiba 2 contracte in firma. As avea cateva intrebari:
1.Poate avea un contract cu 8 ore si unul cu 3 ore?
2.cumulate orele ar fi 11 ore pe zi /55 ore pe saptamana. Ceea ce este peste maximul de 480 de ore. Cum procedez in cazul asta? Se dau libere? si daca da pe ce contract?

Multumesc
Hotărârea nu interzice cumulul.
Nu spuneam de cumul, spuneam de ore pe fiecare contract.
Din Hot s-ar intelege ca maxim 12 ore/zi poți avea în cumul..