Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... orele in care un salariat absenteaza de la locul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

orele in care un salariat absenteaza de la locul de munca, dupa ...

orele in care un salariat absenteaza de la locul de munca, dupa ce a fost luat cu ambulanta, cum vor fi evidentiate in pontaj? Precizez ca nu a depus concediu medical.
Nu a anuntat ca este in medical , daca l-a luat cu ambulanta?
ambulanta a venit in jurul pranzului ( 12.30) ; salariatul in cauza a semnat condica de prezenta la venire, iar a doua zi a trimis pe e mail cerere de co, de unde rezulta ca nu este in incapacitate de munca.
In acest caz, pentru restul de timp il puteti ponta invoit, iar de a doua zi in CO ...
Cornel Vasile, Consilier juridic
conducerea nu este de acord cu invoirea....
Atunci absent nemotivat , daca nu aduce o adeverinta medicala.....