Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe pensie
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe pensie

Buna ziua ! Am poprire pe pensie , efectuata de catre Casa de pensii , ca tert poprit . Primesc pensia prin posta . As vrea sa deschid un cont bancar . As dori sa stiu daca popritorul , la cererea mea , este obligat sa trimita adresa bancii , in care sa specifice ca am pensia deja poprita sau e la latitudinea lui sa o faca !
As dori sa mai stiu , daca deschid cont la o banca unde nu am mai avut cont , si nici datorii , acesta va fi de asemenea blocat ?
Multumesc anticipat !
Lucky3, utilizator