Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am un contract de credit de nevoi personale, garantat ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am un contract de credit de nevoi personale, garantat cu un apartament. ...

Am un contract de credit de nevoi personale, garantat cu un apartament.
Pot sa îl dau în plată fiindcă asa e dorința mea, sau banca prima dată îmi va pune poprire pe salariu și nu va accepta apartamentul.
Precizez ca nu sunt îndeplinite condițiile de impreviziune.
alexandrugeorgescu1, utilizator
Pai Legea Darii in Plata (77/2016) nu e aplicabila; chiar dvs ati specificat. Va ramane sa negociati cu banca aceasta stingere a datoriei. Daca nu reusiti, veti fi poprit, executat, .... dupa o schema (legala) stabilita de banca