avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! cum pot afla dacă sunt plătite ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! cum pot afla dacă sunt plătite contribuțiile la ...

Bună ziua! cum pot afla dacă sunt plătite contribuțiile la stat de către angajator? mentionez ca am contract în regim de telemunca.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:54, 29 Aprilie 2022
Buna ziua.

Puteti face o Adresa la Casa Judeteana de Sanatate la care sunteti asigurat si le puteti cere informații.
Cum poţi afla online dacă angajatorul ţi-a plătit contribuţiile pentru pensie
[ link extern ]

CNAS a lansat aplicația prin care poți verifica ONLINE dacă angajatorul plătește contribuțiile la sănătate (CASS)
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurat ca ești asigurat Samio Samio Buna ziua. Ca sa fi sigur ca angajatorul îți plătește asigurarea de sănătate trebuie sa mergi la casmb? Degeaba am cont la anaf. Am creat cont, dar nu am ... (vezi toată discuția)
Plata catre stat a salariatului Andreea_Ecaterina Andreea_Ecaterina Buna ziua, am rugamintea sa ma lamuriti si pe mine cum pot afla daca mi s-au platit datoriile la stat pe perioada cat am lucrat la o anumita firma, deoarece ... (vezi toată discuția)
Angajatorii mi-au plătit la zi contribuțiile sociale? guryy guryy Sunt salariat din anul 1984.Vreau sa-mi spuneti si mie cum aflu daca in tot acest timp angajatorii mi-au plătit la zi contribuțiile sociale.Va multumesc. (vezi toată discuția)