Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile pentru deschiderea unei firme
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile pentru deschiderea unei firme

Sunt absolvent de ASE si as dori sa infiintez o firma as dori sa stiu daca as putea accesa fonduri nerambursabile?
dupa ce infiintezi firma, da. cu un proiect foarte bun/viabil
ati postat trei intrebari cu aproximativ acelasi subiect; o sa va raspund asadar de 2 ori, repetandu-va aici (in cel de-al doilea raspuns al meu) ca aveti surse bune de informatii pe fonduri-structurale.ro; abonati-va cum v-am sfatuit deja, la newsletter-ul lor si urmariti si zona de intrebari/raspunsuri de acolo.
succes!
Infiintarea unei societati comerciale ("firma") este relativ ieftina si fondurile europene nu sunt destinate pentru asa ceva.

Banii pot avea ca destinatie dezvoltarea activitatii firmei, pornind de la anumite nevoi identificate: utilaje, dotari, amenajari sau constructii de spatii de productie (nu sediu social!), instruire angajati, etc.

Pentru afacerea la care v-ati gandit, ce anume ati identificat ca va lipseste?