avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare de santatate dupa ce am fost angajat si am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare de santatate dupa ce am fost angajat si am inceput sa lucrez pe SRL

Buna ziua,

O sa lucrez pe CIM pana la sfarsitul lunii mai, urmand ca mai apoi sa desfasor activitate prin intermediul unui SRL, fara a fi angajat.

Cum procedez pentru a beneficia de asigurare de sanatate incepand cu luna urmatoare?

Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 5 Mai 2022
catalin_utilizator67, utilizator

Alte discuții în legătură

Vechime adytz_1979 adytz_1979 Buna ziua, Va cer sfatul pentru urmatoarea situatie. Sunt asociat unic si administratorul unui SRL si pana la sfarsitul acestei luni am fost angajat cu ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil tatal GabrielStefan84 GabrielStefan84 Buna ziua Sotia nascut in februarie 2014, urmand ca la sfarsitul lunii aprilie (mai exact 27 aprilie sa incheie concediul de maternitate). Incepand cu 28 ... (vezi toată discuția)
Speta hr: suprapunerea a 2 cim cu norma intreaga Roxanapas Roxanapas Buna ziua! Am urmatoarea speta: Angajata din data de 16.02.2015. Inainteaza demisia pentru incetare CIM catre conducerea societatii incepand cu data de ... (vezi toată discuția)