Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Falimentul personal
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Falimentul personal

As dori sa se aprobe legea falimentului personal...Stie cineva in ce stadiu este?? Ce credeti, se va aproba??As vrea sa o citesc...o poate posta cineva?
Nu va fi asa ceva.
Profesorul Piperea, pe blogul sau, are multe postari in seria "Falimentul, febletea mea". Cum vad ca tindeti sa devina si febletea dumneavoastra, poftiti si lecturati acolo despre falimentul persoanei fizice, institutie veche a dreptului romanesc, numita si deconfitura.
Iara daca spuneti ca exista un proiect, ma declar :"> in necunostinta de cauza, insa tot dumneavoastra puteti sa cautati pe link-urile de "proces legislativ", atat in camera cat si in senat, pe cuvinte cheie. Si sa ne spuneti si noua pe scurt.
Bafta la sapaturi!
ContSters120042, utilizator
:(
Dahrma, utilizator
Ce v-a suparat? Deconfitura?
Nu,...ma supara situatia in ansamblu...:((