Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... concordatul preventiv
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

concordatul preventiv

se poate apela la concordatul preventiv si in cazul cand datoriile sunt numai fata de banci
Legea nr. 381/2009 privind introducerea concordatului preventiv si mandatului ad-hoc nu face distinctie intre tipuri de creditori : banca, stat, persoane juridice sau fizice . Raspuns DA .