avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Urmași prizonier de razboi.Buna ziua, spuneți,mi va ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Urmași prizonier de razboi.Buna ziua, spuneți,mi va rog daca urmașii prizonierilor de ...

Buna ziua, spuneți,mi va rog daca urmașii prizonierilor de razboi ,beneficiază de indemnizatii? Bunicul a fost prizonier în al 2 război mondial și a decedat în anul 1986. Va mulțumesc

Alte discuții în legătură

Exista facilitati pentru urmas de veteran de razboi? BirtaOvidiu BirtaOvidiu Buna ziua ! Am si eu o intrebare , poate puteti d-voastra sa imi raspundeti mai clar ....Tatal bunicii mele a murit in al II-lea razboi mondial , pe front ! ca ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas de veteran marinica71 marinica71 bunicul meu a participat la cel de al doilea razboi mondial decedand in 1985.unde ma pot adresa ca bunica mea sa beneficieze de pensie de urmas de veteran?stima (vezi toată discuția)
Drepturile veteranilor de razboi si a urmasilor acestora tandarica tandarica Buna seara! Am nevoie de o informatie. Bunicul a fost veteran de razboi, a decedat in anul 1997. Nu a solicitat la primarie sa i se dea cei 500mp conform ... (vezi toată discuția)