Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Audiere prin whatsapp parte vătămata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Audiere prin whatsapp parte vătămata

O persoană, parte civilă (partea vatamata) într-un proces penal poate fi audiat prin whatsapp?
Sunt parte vătămata într-un proces de inselaciune, au fost mai multe înfățișări si am trimis mereu cerere de judecare in lipsa. Acum am primit o citatie sa ma prezint pentru audiere, iar în partea de jos se specifica la mențiuni ca am posibilitatea de a fi audiat prin whatsapp, este posibil? Exista un model de cerere? Judecatoria este la cateva sute de km distanta si nu pot ajunge usor. Multumesc
Magbd, utilizator
Buna ziua!

Depuneti o cerere la dosar prin care specificati ca nu va puteti deplasa, motivul, dovada, si solicitati audierea dvs prin videoconferinta.
Legatura dintre dvs si instanta o poate realiza avocatul dvs.