avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, Am primit de curand de la birou ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, Am primit de curand de la birou judecatoresc ca sa ...

Buna seara,
Am primit de curand de la birou judecatoresc ca sa platesc o suma de bani reprezentand un credit in valoare de 1650,52 lei si 930,41 lei cheltuieli de judecata.
Intrebarea mea este urmatoarea.
Exista posibilitatea de a-mi lua angajament ca platesc doar suma creditului (1650,52 lei) direct la banca unde s-a facut imprumutul, fara a mai achita si cheltuielile de judecata?
Am dreptul sa fac o astfel de solicitare desi am primit acesta somatie de la biroul judecatoresc?
Mulțumesc,
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 20:52, 25 Mai 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ati face degeaba, executorul nu munceste pe degeaba si nuno sa rămână banca cu paguba platindu-l. Deci, exclus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita credit de refinantare (nevoi personale) Bogdan13-10 Bogdan13-10 Buna ziua, Numele meu este Bogdan, am o situatie pe care vreau sa o prezint: - in luna iulie 2008 am semnat un -contract de imprumut pentru ... (vezi toată discuția)
Va rog ajutati-ma.....cu un sfat... TANASE SIMONA TANASE SIMONA buna seara. ...incep prin a va ruga sa ma ajutati ..pe 03 06 2007 am facut un credit la o banca din oras. eu sunt in concediul ... (vezi toată discuția)
Executare silita poprire mariana07 mariana07 Buna ziua, Am un credit de nevoi personale pe care nu l-am mai putut achita, si am primit azi o instiintare \\\\"infiintarea popririi asupra conturilor ... (vezi toată discuția)