Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, Am primit de curand de la birou ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, Am primit de curand de la birou judecatoresc ca sa ...

Buna seara,
Am primit de curand de la birou judecatoresc ca sa platesc o suma de bani reprezentand un credit in valoare de 1650,52 lei si 930,41 lei cheltuieli de judecata.
Intrebarea mea este urmatoarea.
Exista posibilitatea de a-mi lua angajament ca platesc doar suma creditului (1650,52 lei) direct la banca unde s-a facut imprumutul, fara a mai achita si cheltuielile de judecata?
Am dreptul sa fac o astfel de solicitare desi am primit acesta somatie de la biroul judecatoresc?
Mulțumesc,
Ati face degeaba, executorul nu munceste pe degeaba si nuno sa rămână banca cu paguba platindu-l. Deci, exclus.