Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate un angajator sa transfere un angajat fara ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate un angajator sa transfere un angajat fara acordul lui de ...

Poate un angajator sa transfere un angajat fara acordul lui de la o structură la o altă structură?
In acest caz, nu cred ca este vorba de transfer ... probabil, detasare/delegare ... solicitati in scris angajatorului sa va comunice actul prin care sunteti trimisa la acea structura ... in caz contrar , sesizati inspectia Muncii.
Mulțumesc!