avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contractul de vanzare in rate apartament ANL este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contractul de vanzare in rate apartament ANL este titlu de proprietate? ...

Contractul de vanzare in rate apartament ANL este titlu de proprietate?
Pot fi membru in asociatia de proprietari?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:31, 14 Iunie 2022
Da, este titlul dvs de proprietate.. Daca va faceti asociatie, veti fi membru
In contract primaria spune ca dreptul de proprietate mi l va da dupa ce achit toate ratele
depinde ce scrie in ctr. De-obicei, ctr. cu ANL asa sunt, transfera dr, de proprietate dupa plata integrala a pretului; deci NU ati fi proprietar. Tb vazut ctr.
Inseamna ca asociatia de proprietari ANL nou infiintata este ilegala. Cum a judecat instanta infiintarea acesteia in 2020?
or fi si unii care sunt proprietarai, o fi asociatie de locatari, de viitori proprietari ... chestiune formala

Alte discuții în legătură

Anl asociatie ContSters77368 ContSters77368 Buna ziua. Am si eu o problema interesanta. Locuiesc in bloc ANL sunt chirias si nu ne putem infiinta asociatie de locatari. Am incercat pe legea 230/2007 si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua C.Claudia C.Claudia Sunt si eu chiriaș ANL si am o întrebare . Sunt obligată să plăteasc fondul de rulment si pentru ce se folosește? (vezi toată discuția)
Bloc anl: primaria ne obliga sa ne constituim in asociatie de locatari insider insider Obligativitatea este inscrisa in contractul de inchiriere (semnat in iulie 2010). Deoarece blocul cu 9 apartamente a fost definitivat in 2007 iar abia in iulie ... (vezi toată discuția)