Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contractul de vanzare in rate apartament ANL este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contractul de vanzare in rate apartament ANL este titlu de proprietate? ...

Contractul de vanzare in rate apartament ANL este titlu de proprietate?
Pot fi membru in asociatia de proprietari?
Da, este titlul dvs de proprietate.. Daca va faceti asociatie, veti fi membru
In contract primaria spune ca dreptul de proprietate mi l va da dupa ce achit toate ratele
depinde ce scrie in ctr. De-obicei, ctr. cu ANL asa sunt, transfera dr, de proprietate dupa plata integrala a pretului; deci NU ati fi proprietar. Tb vazut ctr.
Inseamna ca asociatia de proprietari ANL nou infiintata este ilegala. Cum a judecat instanta infiintarea acesteia in 2020?
or fi si unii care sunt proprietarai, o fi asociatie de locatari, de viitori proprietari ... chestiune formala