Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Recuperare suma cabinet medical lucrare efectuată ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Recuperare suma cabinet medical lucrare efectuată defectuos. ...

Recuperare suma cabinet medical lucrare efectuată defectuos.
Buna ziua! In urma cu 2 ani am început o lucrare la o măsea cariata. Varianta pe care mi a propus o doamna doctor a fost coroana peste dintele afectat + toate procedeele aferente. Costul lucrării a fost de 1000 de lei. După acești 2 ani, a apărut o durere foarte mare urmată de infectarea lucrării, infecție observată în urma CT ului si al radiografiilor. As dori sa mi recuperez suma in urma lucrării efectuată prost daca nu ajung la o înțelegere cu respectivul cabinet. Mulțumesc!
Daca infectia este cauza modului defectuos al lucrarii efectuate de doctor si exista legatura de cauzalitate intre cele doua, atunci puteti notifica cabinetul pentru restituirea sumelor platite.
Am înteles. De ce dovezi este nevoie pentru a susține acuzația mea? Dețin extrase de cont ale plăților către cabinetul respectiv. Acest cabinet deține istoricul radiografiilor, iar eu dețin CT ul in format mp4 pe CD. As dori sa fie cat mai amiabil și de comun acord.

Mihăilă Sebastian a scris:

Daca infectia este cauza modului defectuos al lucrarii efectuate de doctor si exista legatura de cauzalitate intre cele doua, atunci puteti notifica cabinetul pentru restituirea sumelor platite.

Dovezi care sa ateste infectia cauzata, lucrarea efectuata si data acesteia, suma platita etc. Dvs. depuneti tot ce aveti in acest sens.
Am înteles. Cand spuneti "depuneti" la ce aspect va referiți mai exact?

Mihăilă Sebastian a scris:

Dovezi care sa ateste infectia cauzata, lucrarea efectuata si data acesteia, suma platita etc. Dvs. depuneti tot ce aveti in acest sens.

In sensul in care alaturi de notificarea trimisa cabinetului medical pentru recuperarea sumelor platite, sa prezentati si aceste documente care justifica pretentia dumneavoastra.