Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Combatere dispozitie-functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Combatere dispozitie-functionar public

Buna ziua, sunt functionar public in cadrul unui S.P.C.L.E.P. dintr-o comuna, mai exact pe compartimentul Evidenta Persoanelor. Am primit mai nou o dispozitie pentru receptia bunurilor din primarie, o dispozitie data pe data de 26.05 iar eu am luat la cunostinta despre ea abia pe data de 15.06. Mentionez ca pe compartiment sunt singur, am un cumul mare de lucru si nu tine de competenta mea sa masor cati m3 de lemn s-au cumparat, cate masini de balastru s-au adus, cate ghivece de flori s-au cumparat, cati litri de motorina etc...
As dori sprijin pentru a combate aceasta dispozitie!
Multumesc!
Apollo112, utilizator