Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Pentru dezbaterea succesiunii am obtinut in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Pentru dezbaterea succesiunii am obtinut in anul 2020 ...

Buna ziua,
Pentru dezbaterea succesiunii am obtinut in anul 2020 adeverinta, certificat fiscal si Anexa nr. 24, documente necesare pentru demararea succesiunii. Datorita pandemiei si unor probleme de sanatate nu am reusit continuarea procedurii.Acum am solicitat Primariei actualizarea acestor documente ( referitor la casa, terenuri , nu s-a schimbat nimic intre timp) , Primaria este de acord cu actualizarea adeverintei si a certificatului fiscal insa nu stiu daca Anexa nr. 24 are un termen de valabilitate...Documentul eliberat atunci ,in 2020, nu are specificat nici un termen de valabilitate si nici Primaria nu mi-a dat un raspuns clar.. Poate cineva sa ma ajute cu aceasta speta?? Va multumesc!.
Anexa 24 nu are termen de valabilitate.