avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fiind inpreuna cu doi frati si doi veri mostenitori ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fiind inpreuna cu doi frati si doi veri mostenitori bunicului ...

fiind inpreuna cu doi frati si doi veri mostenitori bunicului numai eu si cei doi veri am facut cerere de retrocedare la vremea respectiva pt 4,5 ha teren Primaria nu a recunoscut decit 4 ha pe care le am primit eu primind 2 ha iar veri 2 ha
am inaintat actiune inn instanta pt a fi recunoscuti ca si mostenitori si a primi cite o treime din cele 2 ha si cei doi frati dar actiunea a fost respinsa pe motiv ca ei nefacind cerere de retrocedare nu au drept de a fi pusi in posesie
separat doar eu am dat primaria in judecata pt a recunoaste si cei 5000 mp
cam dupa 8 ani mi s-a recunoscut dreptul de proprietate pt cei 5000mp si doar pe numele meu prin hotarire judecatoreasca definitiva si irevocabila neatacata de nimeni in toti acesti ani pana in prezent
VREAU SA STIU DACA ACEASTA HOT ARARE JUD DEFINITIVA ACTIUNEA FACUTA DOAR IN NUMELE MEU SI FIIND PE NUMELE MEU POATE FI ATACATA DE CEILALTI MOSTENITORI CHIAR DACA DE LA PRONUNTARE AU TRECUT PESTE 8 ANI

Alte discuții în legătură

Fiind împreună cu doi frati si doi veri mostenitorii bunicului ... dactari dactari fiind inpreuna cu doi frati si doi veri mostenitori bunicului numai eu si cei doi veri am facut cerere de retrocedare la vremea respectiva pt 4,5 ha teren ... (vezi toată discuția)
Fiind împreună cu doi frati si doi veri mostenitorii bunicului ... dactari dactari fiind împreună cu doi frati si doi veri mostenitorii bunicului ... dactari Utilizator 23:05, 21 Martie 2022 fiind inpreuna cu doi frati si doi veri ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, la o retrocedare de teren pt o parte din mostenitori ... Andos14 Andos14 Buna ziua, La o retrocedare de teren pt o parte din mostenitori s-a alocat cate 1ha la IAS in actiuni, la desfiintare IAS, s-au alocat doar 8000mp de teren ... (vezi toată discuția)