avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am lucrat in învățământul preuniversitar din 20 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am lucrat in învățământul preuniversitar din 20 sept 2021 ...

Am lucrat in învățământul preuniversitar din 20 sept 2021 până la 1 martie 2022.intreb dacă
pot obține tichet de vacanță și care este suportul legal?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:42, 30 Iunie 2022
OUG 8/2009 pentru 2022 ... pentru 2021 nu s-au acordat vouchere de vacanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna, lucrez in invatamant preuniversitar cu norma partiala (4h) ... Dritzu Dritzu Buna, lucrez in invatamant preuniversitar cu norma partiala (4h) si nu primesc tichete de vacanta, dar colegii mei de lucru care sunt cu norma intreaga ... (vezi toată discuția)
Restituire tichete vacanta simona20g simona20g Mama mea a iesit la pensie pe 15 martie 2019 si angajatorul a refuzat sa ii elibereze fisa de lichidare daca nu returneaza tichetele de vacanta de pe anul ... (vezi toată discuția)
Tihete vacanta - prelungire crearesiteweb crearesiteweb Buna, Parintii mei au iesit la pensie din luna februarie, tichetele le au de anul trecut si vor expira anul acesta in luna iunie. Daca ei nu mai lucreaza, ... (vezi toată discuția)