avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara! In legatura cu e-transport, Am o intrebare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara! In legatura cu e-transport, Am o intrebare legata ...

Buna seara! In legatura cu e-transport,
Am o intrebare legata de transportul cu o masina mica, autoturism, al unui produs ce se afla in categoria de produse riscante.
Transportul respectiv se regaseste in una din variantele: "o masă brută totală mai mare de 500 kg sau dacă au o valoare totală mai mare de 10.000 de lei".
Este obligatoriu e-transport sau nu?
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Iulie 2022
claudiu_marchis, utilizator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:20, 3 Iulie 2022
daca masina e sub 3,5 tone nici nu mai conteaza restul ( masa sau valoarea bunurilor ) . Nu se transmite in e-Transport

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca sunt furnizor de materiale cu risc ridicat , pe care le ... biencutza_micutza biencutza_micutza Daca sunt furnizor de materiale cu risc ridicat , pe care le transort cu vechicul propriu cu o masa maxima autorizata pana in 3,5 tone, incarcat cu bunuri cu ... (vezi toată discuția)
Impozit auto ion2013 ion2013 Ce impozit se ia la primarie pentru o masina TV produsa in Romania cu motor de Brasov categoria automobil mixt cu masa totala maxima autorizata 3350 kg cu ... (vezi toată discuția)
Ro transport -partida de bunuri gaby.simota gaby.simota Daca pe o masina au fost incarcate mai multe facturi, dar nici una din aceste facturi nu depasesc masa bruta de 500KG sau 10.000 RON, cu toate ca ele cumulat ... (vezi toată discuția)