avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara! In legatura cu e-transport, Am o intrebare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara! In legatura cu e-transport, Am o intrebare legata ...

Buna seara! In legatura cu e-transport,
Am o intrebare legata de transportul cu o masina mica, autoturism, al unui produs ce se afla in categoria de produse riscante.
Transportul respectiv se regaseste in una din variantele: "o masă brută totală mai mare de 500 kg sau dacă au o valoare totală mai mare de 10.000 de lei".
Este obligatoriu e-transport sau nu?
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Iulie 2022
claudiu_marchis, utilizator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:20, 3 Iulie 2022
daca masina e sub 3,5 tone nici nu mai conteaza restul ( masa sau valoarea bunurilor ) . Nu se transmite in e-Transport

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca sunt furnizor de materiale cu risc ridicat , pe care le ... biencutza_micutza biencutza_micutza Daca sunt furnizor de materiale cu risc ridicat , pe care le transort cu vechicul propriu cu o masa maxima autorizata pana in 3,5 tone, incarcat cu bunuri cu ... (vezi toată discuția)
Impozit auto ion2013 ion2013 Ce impozit se ia la primarie pentru o masina TV produsa in Romania cu motor de Brasov categoria automobil mixt cu masa totala maxima autorizata 3350 kg cu ... (vezi toată discuția)
Ref. e-transport Alina-Georgiana Bogdan Alina-Georgiana Bogdan Bună ziua, Vă scriu pentru a vă cere un sfat cu privire la legislația românească privind transportul de mărfuri denumită „ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ ... (vezi toată discuția)