Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara! In legatura cu e-transport, Am o intrebare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara! In legatura cu e-transport, Am o intrebare legata ...

Buna seara! In legatura cu e-transport,
Am o intrebare legata de transportul cu o masina mica, autoturism, al unui produs ce se afla in categoria de produse riscante.
Transportul respectiv se regaseste in una din variantele: "o masă brută totală mai mare de 500 kg sau dacă au o valoare totală mai mare de 10.000 de lei".
Este obligatoriu e-transport sau nu?
claudiu_marchis, utilizator
daca masina e sub 3,5 tone nici nu mai conteaza restul ( masa sau valoarea bunurilor ) . Nu se transmite in e-Transport