avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am avut o relatie de 3-4ani cu mama ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am avut o relatie de 3-4ani cu mama fetiței, ne am despartit ...

Buna ziua am avut o relatie de 3-4ani cu mama feticei,ne am despartit de mama fetiten cand avea doar 3 luni fetita
Fosta comcubina sia refacut viata si a lasat fetita la bunici (parinti fostei comcubine)
Fetita are varsta de 9 ani si am mai tinut legatura cu fetita mea in ultimi ani
Si as dori sa iau custodia asupra fetitei mele .
Bunici sunt consumatori de bauturi alcoolice si nu au foat instare sai dea o educație ficei mele ducando la scoala
Locuesc 4 persoane intro cameruta
Nu au conditi de trai ce ar trebui sa fac?
Cel mai recent răspuns: Marinela Zapciroiu , Avocat 10:53, 11 Iulie 2022
O sa va judecati cu mama.
Aveti sanse sa castigati minora.
In ce oras locuieste fetita?
Bună seara!
Pentru a obține custodia fetiței dvs., fie puteți să vă înțelegeți in acest cu fosta concubina la notariat( probabil că nu este posibil!), fie vă judecați cu aceasta în instanță și cu ajutorul probatoriului( unul favorabil dvs.) puteți câștiga! Recomandarea este sa apelați la un avocat care sa vă sprijine in demersurile dvs . viitoare!
Bună ziua! Bănuiesc că mama nu-si va da acordul să luați fetita la dvs., astfel că din punct de vedere legal trebuie să vă adresați instanței de judecată pentru a introduce o acțiune de stabilire a domiciliului fetitei la dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie fetita mariusnegrau27 mariusnegrau27 buna ziua am si eu o problema cu fosta concubina cu care am stat cinci ani inpreuna si avem o fetita inpreuna mama fetitei in trei ani de cand neam despartit ... (vezi toată discuția)
Custodie totala Madalina19921 Madalina19921 Buna ziua, sunt o mama cu o fetita de 5 anisori. nu am fost casatorita cu acte, mam despartit de concubin acum 1 an jumatate. nu imi plateste pensie ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine custodia minorului mahonu mahonu am stat in concubinaj am o fetita de 5 ani nu am vazuto de 3 ani dar am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila unde am drept de vizita al minorei ... (vezi toată discuția)