Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mesajele facebook in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Mesajele facebook in instanta

Buna ziua.Sunt acceptate in instanta,mesajele,din mesageria facebook,pentru a arata,ca i s-a adus la cunostinta paratului,si ca el a citit measajele,in conditiile in care a refuzat sa primeasca instiintarea prin posta,cu,confirmare de primire?
In anumite cazuri mesaje whatsapp,facebook pot fi folosite in cadrul.probei cu inscrisuri.Nu inteleg ce doriti sa dovediti, ati trimis o notificare unei persoane si a refuzat sa o primeasca apoi ati trimis si pe mess sau care anume e problema?
Buna ziua.O persoana din familie,refuza sa-mi dea titlu de proprietate,pentru a face primaria completari(fiind mai multi mostenitori)Mi s-a spus sa trimit la adresa rudei o notificare,in care sa o anunt ca daca nu imi trimite titlu de proprietate a familiei,ma vad nevoita sa o actionez in instanta,doar ca a refuzat sa primesca plicul.I-am trimis mesaj pe mesageria facebook,A cititit mesajul dar nu a raspuns.
Este suficienta dovada comunicarii.prin posta precum si refuzul de a ridica de la op corespondenta,daca a fost trimisa cu confirmare de primire.Ce vreti dvs cu dovada pe mess poate fi folosita ca o completare a transmiterii notificarii in conditiile precizate anterior..