Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am angajat o persoana pe pozitia Marketing ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am angajat o persoana pe pozitia Marketing asistent ...

Buna ziua! Am angajat o persoana pe pozitia Marketing asistent - cod cor 243203. Acum am vazut ca sunt necesare studii superioare. Care sunt consecintele, daca nu-i schimb incadrarea, pentru ea sau pentru mine? Multumesc pentru raspuns!
Gabrielacreatza, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Cine declara c.i.m. nul?
~ Conținut șters la cerere ~
Ce sanctiune aplica ITM-ul?

P.s.
Abtineti-va sa faceți referire la persoanele care răspund.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc pentru răspunsuri!
Ideea este ca persoana in cauza a urmat cursuri de marketing acreditate (diploma) si are cunoștințe temeinice in domeniu. Nu inteleg de ce are nevoie de studii superioare ca sa-l pot incadra pe acest post, cu ce ajuta daca a terminat facultatea de cibernetica sau istorie…
Voi face un act adotional, cel mai probabil. Multumesc tuturor pentru timp!