avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general E Factura daca contabila care imi face declaratiile ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

E Factura daca contabila care imi face declaratiile fiscale si ...

E Factura

daca contabila care imi face declaratiile fiscale si tine evidenta firmei are imputernicire pentru declaratii catre ANAF, pentru emiterea de facturi am nevoie de o alta inregistrare in SPV ? Mentionez ca facturile sunt emise de catre mine, administratorul firmei.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 18:25, 11 August 2022
pentru transmiterea e-facturii se poate folosi semnatura contabilei pt SPV sau va puteti face dvs una pt SPV .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa in spv bologa_vasile bologa_vasile Buna seara, Daca PFA nu este persoana juridica de ce este nevoie de inregistrare in SPV ca persoana juridica? Ca sa mai platim pentru semnatura ... (vezi toată discuția)
Conflict de interese agherghina agherghina Ma aflu in urmatoarea situatie: sunt salariata a unei societati comerciale (care nu are in obiect de activitate contabilitate sau expertiza contabila) care de ... (vezi toată discuția)
Procura pentru semnatura electronica alina40 alina40 Buna ziua, daca a depus cineva la ANAF declaratia 150 si documentele solicitate pentru semnatura electronica, poate ne ajuta spunandu-ne ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)