Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salut, o întrebare legată de afisarea unei plăcute ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salut, o întrebare legată de afisarea unei plăcute informative ...

Salut, o întrebare legată de afisarea unei plăcute informative pentru proiectul StartUp Nation. Implementarea se va face la sediul din bloc, iar conform legislației, sunt obligat sa afișez o plăcută informativa indoor și una outdoor, in locul cu vizibilitatea cea mai buna pentru clienti, pe langa spatiul unde se desfasoara activitatea (fatada stradala, intrare in cladire etc). Pentru cea outdoor, am nevoie de ceva aprobare de la asociație? Sau direct aprobare de la locatari? Sau de la primărie? Pe plăcută nu e precizat numele firmei, doar proiectul Start-Up .
Marelu, utilizator
Aprobare de la asociație, fațada e proprietate comună.
Pentru placutele pozate la loc vizbil in partea comune de condominiu,obligatoriu aveti nevoie de acordul asociatiei de proprietari