avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, In 02.2021 am avut o alcoolemie de 0.79 in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, In 02.2021 am avut o alcoolemie de 0.79 in etilotest ...

Buna ziua,

In 02.2021 am avut o alcoolemie de 0.79 in etilotest iar la analize 2 si a2a 1.8 si accident fara pagube/victime , am avocat , i-am cerut sa faca o contestatie la 12 luni de la incident dar degeaba , iar acum pe data de 16 iunie 2022 a ajuns dosarul in camera preliminara, au trecut 60 de zile de atunci si tot nu am o data exacta despre proces ? E normal sa dureaza atat de mult ? cunosc peste 5 cazuri care s-au judecat in mai putin de 12 luni iar la mine inca nimic dupa 18 luni ...

Alte discuții în legătură

Cat dureaza finalizarea unui dosar penal din camera preliminara ... Cristu93 Cristu93 Cat dureaza finalizarea unui dosar penal din camera preliminara ? avand in vedere ca in lege scrie 60 de zile. Se poate face ceva dupa depasirea celor 60 de ... (vezi toată discuția)
Conducere in stare de ebrietate tomi_mithos tomi_mithos Sunt Raul,din Cluj,as avea nevoie de cateva raspunsuri,sfaturi,am avut un accident rutier soldat cu doua victime (minore)una din ele a avut si o operatie la ... (vezi toată discuția)
Recalculare alcoolemie: o.52 în aerul expirat, 1.35, respectiv 1.45 după probele biologice. se poate face recalcularea în aceste condiții, și dacă nu, ce urmează din punct de vedere juridic? odinx16 odinx16 In urma cu 3 luni, am avut un accident in timp ce ma aflam sub influenta alcoolului, fara victime sau pagube materiale, altele decat masina proprie. La ... (vezi toată discuția)