Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot face ITP în România, pentru un autoturism ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot face ITP în România, pentru un autoturism înmatriculat ...

Pot face ITP în România, pentru un autoturism înmatriculat în Italia?
Da, dar e valabil doar pe teritoriul Romaniei :
[ link extern ]
Fiecare stat detine norme tehnice specifice,diferite fata de restul statelor
Fiecare inspectie ITP este valabila strict pe teritoriul tarii unde a fost efectuata