Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Negare paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Negare paternitate

Tatal constata ca fiul pe care l-a crescut, nu este fiul biologic. Baiatul are 20 de ani, este conceput in timpul casatoriei. Tatal al carui nume il poarta copilul, a apelat la instanta, negand paternitatea. Poate avea castig de cauza?
camelia72, utilizator
Aceasta informație va poate fi data doar de avocatul care va reprezinta în dosar, acesta având acces la toate probele, situația de fapt și toate actele dosarului.
Dacă nu comunicați suficient cu avocatul dvs atunci legea va da dreptul sa va angajați doi avocati cu care sa colaborati, sa formulati apărarea și sa va consilieze.
Multumesc! As vrea sa stiu daca aveti cunostinta de astfel de spete si la ce ne putem astepta, in general. Sigur ca instanta decide pana la urma.
camelia72, utilizator
Sunt multe aspecte de analizat.
Trebuie ca avocatul sa vada motivarea tatalui.Trebuie sa va faca avocatul intampinare daca sunteti parat in proces.
Procesele nu se judeca pe baza de formular tip ci pe baza de argumente pro si contra, norme de drept, probe, etc.

Scris din Bucuresti 2022
Multumesc!
Nu ati zis ce vrea copilul...