Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bună ziua! Am participat la etapa de mobilitate a ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bună ziua! Am participat la etapa de mobilitate a cadrelor didactice ...

Bună ziua!
Am participat la etapa de mobilitate a cadrelor didactice titulare în învățământul preuniversitar-pretransfer, pentru anul școlar 2022-2023.
Am insistat să primesc codul postului din localitatea de domiciliu.
În cadrul ședinței de Consiliu Profesoral. am fost informată că, s-a decis repartizarea mea pe un post dintr-o localitate apropiată. Etapa de mobilitate, numită pretransfer, oferă posibilitatea cadrelor didactice titulare în învățământul preuniversitar, să ocupe un post vacant în localitatea de domiciliu.
Sunt supusă în mod constant la abuzuri emoționale, santaj emoțional, critică, insulte, izolare, umilire și hărțuire.
Ce pot face în această situație?
Mulțumesc!
Sorana Alessia, utilizator