avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Exista vreo prevedere legala legata de programul de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Exista vreo prevedere legala legata de programul de invatamant? ...

Exista vreo prevedere legala legata de programul de invatamant? Mai nou copii din clasele 5-8 sunt obligati, din cauza unor lucrari la scolile respective(in special clasele de liceu), sa invete in alte unitati de invatamant intre orele 15-20 sau chia 17-22!

Alte discuții în legătură

Educatie - inscriere la liceu - drepturi elev ikasve ikasve Buna ziua, In calitate de parinte ma confrunt cu urmatoarea problema: dupa evaluarea nationala baiatul poate sa intre la aceeasi unitate de invatamant ... (vezi toată discuția)
Scoala, gratuita sau nu? Ismail Derya Ismail Derya Salut, Marea majoritate dintre noi au copii care sunt la scoala. Eu am doi, la ciclul gimnazial. Anul acesta am ramas pur si simplu fara aer cand am auzit ... (vezi toată discuția)
Scindare clasa in 2 clase alina_25 alina_25 Clasa IV care anul viitor va trece in clasa V are in total 37 elevi cu toate ca legistlatia prevede ca la peste 30 elevi clasa sa se scindeze in 2 cei ... (vezi toată discuția)