Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Studiu topo
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Studiu topo

Buna ziua! Ce se intampla daca suprafata masurata(studiu topo) este mai mica decat ce scrie in acte, in vederea obtinerii unei autorizatii de constructie? Imi poate respinge autorizatia? Mi-a iesit dupa studiul totpo cu 28 m.p. mai putin decat scrie in acte.
Puteti sa nu primiti autorizatie de ctie. de la primarie daca proiectul tehnic al constructiei (ma refer in special la amplasament) face referire la alte date decat cele din studiul topo.