Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se poate face intrarea in legalitate a unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se poate face intrarea in legalitate a unei extinderi (la ...

Cum se poate face intrarea in legalitate a unei extinderi (la un balcon) edificata in anul 2001 dar situata pe terenul primariei fara a exista un contract de inchiriere pentru terenul de sub constructie? Mentionez ca sunt actualul proprietar al imobilului iar extinderea a fost facuta de un proprietar anterior in anul 2001. Multumesc!
Exista autorizatie de ctie. de la primarie ?
Fiind in discutie domeniu public, nu cred sa detineti asa ceva si prin urmare nici contract de inchiriere nu puteti obtine.
Oricand, primaria poate emite dispozitie de demolare.