Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare Am calitate de Parat intr-un dosar de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare Am calitate de Parat intr-un dosar de rectificare ...

Intampinare
Am calitate de Parat intr-un dosar de rectificare carte funciara
Din plicul transmis de judecătorie lipsește documentul care sta la baza cererii de chemare in judecata-expertiza tehnica topografica.
În lipsa acestuia,nu pot știi dacă este corect sau nu.
În comunicare se spune că am obligația de a depune intampinare.
Intampinare la ce?dacă lipsește documentul de baza.
Va rog sa ma sfătuiți ce sa fac
Mulțumesc anticipat
mariana1950, utilizator
Buna ziua,

Mergeti la instanta si studiati dosarul, ulterior formulati intampinare.

Cu stima,
av. Jasmine Oancea
Mulțumesc,
Dosarul nu are termen. În consecință nu poate fi consultat.
Este vorba de o diferență de 300 mp în plus pentru vecin,motivata de folosirea instrume telor noi .Schita veche ( ca și a mea) datează din 1956. Eu nu am făcut modificări,ei da.
Suspectez o suprapunere de teren.
Pot cere în intampinare transmiterea expertizei tehnice topografice?
M-ar interesa numai schiță cu punctele de referință.
mariana1950, utilizator
chiar daca dosarulnu are termen acesta poate fi consultat la arhiva instantei.