Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... daca la un control chestionar psihologic pentru ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

daca la un control chestionar psihologic pentru angajare in educatia ...

daca la un control chestionar psihologic pentru angajare in educatia copiilor ti se cere intai o declaratie pe propria raspundere ca nu iei tratament pentru boli psihice sau nu ai probleme psihice desi ai probleme si mai exact schizofrenie cronica dar in declaratie semnezi si declari ca nu ai nimic ce se intampla ce probleme poti avea cu legea si conducerea la fel care cunoaste situatia angajatului dar se face ca nu stie ,este si ruda dar discret
In cazul producerii unui eveniment nedorit, sanctiunile pot fi contraventionale, penale, civile, materiale, dupa caz.
HG nr. 355/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare, privind supravegherea starii de sanatate a lucratorilor, mentioneaza in anexa 1:
Fisa nr. 138 Personal didactic din instituţii de învăţământ
Contraindicaţii:
- leziuni tuberculoase pleuropulmonare evolutive
- tulburări psihice de orice natură
- balbism, disartrie
- tulburări de comportament
- boli infectocontagioase în evoluţie
- alcoolism cronic
multumesc !!!!!! deci daca ai pb in cele mentionate de mai sus nu ai ce cauta in invatamant?
Ati sesizat corect.
buna dimineata ! intreb acum din nou cum daca esti schizofren si dai declaratii false pe proprie raspundere ca nu ai nimic desi figurezi in baza de date a spitalului de psihiatrie si control la LSM la 3 luni pt ca este in tratament continuu pentru schizofrenie cronica tip mixt chiar asa dam cu falsul inainte????
De unde știți că figurează în baza de date a spitalului de psihiatrie?
Aceste date sunt confidențiale și cred că sunt obținute ilegal.
Băgați și pe cei de la spital în bucluc.
Cum ați intrat in posesia acestor date?
mitabiciclista, utilizator